Näyttelykalenteri 2013

Kalenteriin on listattu näyttelyt, joihin kiharakarvaisella noutajalla on osallistumisoikeus.
Tiedot on kerätty mm. Koiramme-lehdestä sekä Kennelliiton sivulta.
Ilmoittautumiskaavakkeen näyttelyyn voit ladata Kennelliiton lomakesivulta.


Merkkien selitykset:
KV = kansainvälinen näyttely
KR = kaikkien rotujen näyttely
RN = ryhmänäyttely
ER = erikoisnäyttely

 

Näyttelykalenteri, päivitetty 23.10.2013
Korjaukset: nayttelykalenteri(at)kiharakerho.net

Päivämäärä   Näyttely  Tyyppi  Kiharatuomari  Viim. ilm. päivä
Tammikuu
12.-13.1.Kajaani KV Nenad Davidovic, RS 15.11/3.12.2012
19.-20.1.Turku KV Attila Czeglédi, HU 20.11/19.12
20.1Ilomantsi RN Paavo Mattila 30.12
Helmikuu    
2.2Raahe RN Marja Talvitie 14.1
Maaliskuu    
2.3Kouvola RN Harry Tast 4.2
7.-10.3Birmingham, GB Cruft's R W James  
9.-10.3Eura RN Tanya Ahlman-Stockmari 2.1/2.2
10.3Juuka RN Hannele Jokisilta 6.2/17.2
17.3Halsua RN Helin Kasuk-Tenson, EE 22.2
23.3Jämijärvi RN Arja Koskelo 18.2
31.3Jyväskylä (Korpilahti) RN Matti Luoso 18.2/4.3
31.3-1.4Lappeenranta KR Harri Lehkonen 18.2/25.2/4.3

Huhtikuu    

1.4Ruovesi RN Raija Tammelin 3.3
6.4Hausjärvi RN Tanya Ahlman-Stockmari 6.3
7.4Liperi RN Elena Ruskovaara 18.3
7.4Hyvinkää RN Esko Nummijärvi 1.3
13.4Hirvensalmi RN Paavo Mattila 15.3
13.-14.4Vaasa KV Lena Hägglund, SE 28.2/11.3/(18.3)
20.4Haapavesi RN Tiina Illukka 24.3
20.4Kuortane RN Markku Kipinä 5.3/3.4
20.4Laitila RN Kirsti Louhi 18.3
20.4Rautjärvi RN Raija Tammelin 25.3
20.4Tervola RN Paula Heikkinen-Lehkonen 4.4
21.4Sipoo RN Harri Lehkonen 29.3.2013
27.4Hyvinkää RN Jerzy Olszewski, PL 28.2/27.3
27.4Kiuruvesi RN Soile Bister 31.3
27.4Pello RN Paula Rekiranta 21.3/3.4.2013
27.-28.4Lahti KV Annukka Paloheimo 1.3/22.3
Toukokuu    
4.5Kuusamo RN Pirjo Aaltonen 2.4
4.5 Oulainen RN Paavo Mattila 16.4
4.-5.5Tampere KV Tineke Pillement-Heijden, HO 31.1/1.3/25.3/8.4
5.5Kajaani RN Marja Kosonen 10.4
5.5Kuusamo RN Raija Tammelin 2.4
5.5Tohmajärvi RN Jurate Butkiene, LT 9.4
9.5Helsinki  ER, palveluskoirat Reia Leikola-Waldén 3.4
9.5 Raahe RN Jaana Hartus  
9.5Rovaniemi RN Saija Juutilainen 4.4/11.4.2013
11.5Kokkola RN Leni Finne 11.4/17.4
11.-12.5Hamina KV Pirjo Aaltonen  
11.-12.5Helsinki KV Johan Juslin 8.3/12.4/18.4
16.-19.5Budabest, HU KV, WW-13 Dan Ericsson, SE 15.11/15.1/15.3
18.5Kouvola RN Elena Ruskovaara 22.4
18.5Närpiö RN Raija Tammelin 22.4
18.5Seinäjoki RN Kirsti Louhi 24.4/2.5
18.5Sodankylä RN Tuula Pratt 22.4
18.5Sulkava RN Riitta-Liisa Lehtonen 19.4
18.-19.5Jämsä KR Markku Kipinä 10.3/7.4/22.4
18.-19.5Mynämäki KR Marja Kosonen 11.3/8.4/18.4
25.-26.5Kuopio KV Chris B Bexon, GB 21.3/18.4
25.-26.5Rauma KR Ligita Zake, LV 22.3/15.4/19.4
Kesäkuu    
1.-2.6Tallinn, EE KV, Viron Voittaja -13 Filipp Johnsson, SE 31.1/17.3/21.4
1.6Tallinn, EE ER, noutajat Saskia Rathenau, NL 15.4/15.5
8.6Nousiainen RN Arja Koskelo 16.5
8.-9.6Orivesi KR Kari Salminen 14.4/5.5/13.5
8.-9.6Tuuri KR Kati Heiskanen 15.4/13.5
15.6Kerimäki RN Paula Rekiranta 19.5
15.-16.6Kotka KV Jean-Louis Blais, CA 11.5/17.5
16.6Pietarsaari  RN Elena Ruskovaara 19.5
22.-23.6Rovaniemi KV Tino Pehar, KRO 29.4/20.5/24.5
29.-30.6Hämeenlinna KR Rune Fagerström 6.5/27.5/2.6
29.-30.6Tuusula KR Jeanie Mauntford, AU 20.5/31.5
Heinäkuu    
6.7Mikkeli KR Hannele Jokisilta 13.5/5.6
6.7Tammela ER Patsy Hollings, GB 6.6
7.7Karjaa KR Pekka Teini 6.5/3.6
13.-14.7Hyvinkää KR Branislav Rajic, SLO 17.5/7.6
13.7Oulu KV Viveca Lahokoski 16.5/13.6
14.7Oulu KV Sigrid Jarmer 16.5/13.6
20.7Kurikka RN Paavo Mattila 24.6
20.-21.7Tornio KV Levente Miklos, UN 23.5/10.6
20.-21.7Ylivieska KV Hannele Jokisilta 23.5/10.6
21.7Kemi ER, kiharakarvaiset noutajat Sverre Sand, DK 24.6
26.-28.-7Helsinki KV Nemanja Jovanovic, RS 27.5/25.6
27.-28.7Pori KV Jose Homen de Mello 26.5/24.6/3.7
Elokuu
3.8Vesilahti RN Soile Bister 8.7
3.-4.8Iisalmi KV Tiina Illukka 5.6/3.7
3.-4.8Turku KR Leni Finne 3.6/3.7
10.8Raahe  RN Tuula Pratt 15.7
10.8Joensuu KV Marina Ostrovskaja, RU 11.6/18.7
11.8Joensuu KV Zorica Salijevic, SE 11.6/18.7
17.8Kauhava RN Jukka Kuusisto 24.7/31.7
17.8Kouvola KR Eeva Rautala 15.7
18.8Heinola KR Zlatko Kraljic, CRO 15.7
24.-25.8Tervakoski  KV Gerda Halff Van Boven, NL 19.6/22.7
30.8-1.9Geneva, SUI KV, EUW-13 Denis Kuzelj, BG  
31.8Mäntyharju KR Reia Leikola-Waldén 31.7
31.8Rovaniemi RN Markku Kipinä 9.8
Syyskuu    
1.9Suonenjoki RN Paavo Mattila 10.8
7.-8.9Vantaa KR Lena Danker 15.7/8.8
14.-15.9Porvoo KR Matti Luoso 22.7/8.8/13.8
22.9Hyvinkää RN Kirsi Nieminen 16.8
28.-29.9Eckerö KV Gert Christensen, SE 5.8/26.8
Lokakuu
6.10Hämeenlinna (Tuulos) RN Kalvo Kriisk, Viro 3.9
19.-20.10.Seinäjoki KV Jukka Kuusisto 19.8/16.9
26.-27.10Lahti KV Jose M Doval, ES 29.8/19.9
Marraskuu
10.11Kouvola RN Hannele Jokisilta 11.10
16.-17.11.Jyväskylä KV Hans Lehtinen 16.9/15.10/20.10
23.11Tuusniemi RN Pirjo Aaltonen 3.11
Joulukuu
6.12.Kangasala RN Raija Tammelin 4.11
13.12Helsinki KV, HeW-13 Rajic Branislav, SLO 2.10/23.10/4.11
14.12Helsinki KV, PMV-13 Harto Stockmari 2.10/23.10/4.11
15.12Helsinki KV, V-13 Ann Horan, GB 2.10/23.10/4.11