Näyttelykalenteri 2014

Kalenteriin on listattu näyttelyt, joihin kiharakarvaisella noutajalla on osallistumisoikeus.
Tiedot on kerätty mm. Koiramme-lehdestä sekä Kennelliiton sivulta.
Ilmoittautumiskaavakkeen näyttelyyn voit ladata Kennelliiton lomakesivulta.


Merkkien selitykset:
KV = kansainvälinen näyttely
KR = kaikkien rotujen näyttely
RN = ryhmänäyttely
ER = erikoisnäyttely

 

Näyttelykalenteri, päivitetty 24.9.2014
Korjaukset: nayttelykalenteri(at)kiharakerho.net

Päivämäärä   Näyttely  Tyyppi  Kiharatuomari  Viim. ilm. päivä
Tammikuu
11.-12.1.Kajaani KV Paavo Mattila 25.11.
18.-19.1.Turku KV Kati Heiskanen 18.11./18.12.
Helmikuu    
1.2.Parkano RN Pekka Teini 30.11./31.12/10.1.
2.2Joensuu RN Tuula Savolainen 3.1.
15.2Pello RN Zsuzsanna Petik, HU 15.1.
22.-23.2Jyväskylä KV Anca Giura, RO 19.1.
22.2Laihia RN Leila Kärkäs 4.2.
Maaliskuu    
1.3.Kouvola RN Tuula Savolainen 4.2.
6.-9.3.Birmingham, GB Cruft's Mr. N J Craddock 6.1/20.1.
22.3.Jämijärvi RN Paula Rekiranta 17.2
23.3.Jyväskylä (Korpilahti) RN Raija Tammelin 10.2/24.2
29.3.Kerimäki RN Paavo Mattila 2.3.
Huhtikuu    
6.4.Polvijärvi RN Pirjo Aaltonen 10.3
12.4Pertunmaa RN Reia Leikola-Waldén 17.3
19.-21.4Lappeenranta (Imatra) KV Elena Ruskovaara 14.3, 21.3
19.4Laitila RN Irina Poletaeva 18.3
19.4Seinäjoki RN Paula Heikkinen-Lehkonen 26.3/1.4.
20.4.Loviisa RN Marja Kosonen 19.3
26.-27.4Lahti KV Rainer Vuorinen 3.3/18.3.
26.-27.4Vaasa KV Vera Smirnova, EE 23.2, 23.3, 28.3
26.4Pyhäjärvi RN Tuula Pratt 28.3
Toukokuu    
3.-4.5.Tampere KV Tuula Bratt 31.1./2.3./24.3./7.4.
3.5.Kalajoki RN Paavo Mattila 4.4
4.5.Kouvola RN Jaana Hartus 7.4.
4.5.Maalahti RN Kennet Edh, SE 4.4
10.-11.5Hamina KV Pirjo Aaltonen 11.4.
10.-11.5Helsinki  KV Frank Kane, GB 7.3, 11.4, 17.4
10.5Seinäjoki RN Kirsi Nieminen 9.4, 16.4
17.5Helsinki ER, palveluskoirat Paula Rekiranta 16.4
17.-18.5Rauma KR Jimmy Hogan, IR 25.3, 13.4, 16.4
17.5Joensuu KV Reia Leikola-Waldén 25.3./14.4.
18.5Joensuu KR Viveca Lahokoski 25.3./14.4.
18.5Oulu KV Zoltan Kiss, HU 20.3/22.4
18.5Lemland RN Hans Almgren, SE 22.4
24.-25.5Alavus/Tuuri KR Heli Siikonen 31.3/24.4
24.5Järvenpää KR Inga Bonnez, DE 24.3/22.4
24.5Rovaniemi, Muurola RN Tuula Pratt 30.4
25.5Mikkeli RN Paavo Mattila 27.4
31.5

Turku

RN Anne Livo Buvik, NO 28.4
Kesäkuu    
7.6

Kouvola

RN Paula Rekiranta 5.5
7.6Mänttä-Vilppula RN Reia Leikola-Waldén

30.4/4.5

7.6Sauvo RN Leila Kärkäs 7.5
8.6.Lohja RN Tanya Ahlman-Stockmari 13.4/9.5
14.-15.6Pöytyä KR Esko Nummijärvi 13.5/19.5
14.-15.6Kotka KV Doedijns Rony, NL 12.5/18.5
15.6Nurmes RN Jaana Hartus 7.5/22.5
21.-22.6Rovaniemi KV Svein Helgesen, NO 28.4/19.5/23.5
28.-29.6Forssa KR Vivamaria Soleckyj Szpunar, PO 30.5/8.6
28.-29.6Pori KV Rune Fagerström 27.4/25.5/1.6
Heinäkuu    
5.-6.7Juva KR Heli Siikonen 12.5/5.6
6.7Karjaa KR Matti Luoso 5.5/2.6
12.-13.7Kokkola KV Lena Danker 12.5/9.6/16.6
12.-13.7Oulu

KV

Paula Heikkinen Lehkonen 15.5/12.6
18.7Askersund, Ruotsi ER, kiharat Hans Rosenberg, SE 1.7
19.-20.7Mäntsälä KR Kati Heiskanen 26.5/16.6/19.6
19.7Ristiina KR Marja Kosonen 16.6
19.-20.7Kemi KV Laszlo Erdös, HU 16.6
26.-27.7Helsinki KR Eva Mjelde, NO 2.6./23.6./1.7.
26.-27.7Saarijärvi KR Dusan Paunovic, RS 25.5/22.6/26.6
Elokuu
1.8. Kuopio KV Marja Talvitie 11.5./24.6.
2.8.Kuopio KV Gerd Christensen, DK 11.5./24.6.
2.8.Kiiminki RN Markku Kipinä 27.6/4.7
2.8Kurikka RN Kirsti Louhi 2.7/14.7
2.8Vesilahti RN Jaana Hartus 7.7
3.8Kaarina ER, kiharat Kathryn Cowsert, USA 30.6
3.8Kuopio KV Calin Simu, RO 11.5./24.6.
3.8Mikkeli RN Markku Kipinä 24.6
7.8Vantaa ER, noutajat Alistair M Scott, GB 7.7
8.-10.8 Helsinki KV, MV-14 Svend Lövenkjaer, DK 5.5./16.6./30.6./9.7.
16.-17.8Raisio KR Sandra Mashford, AU 23.6/14.7
16.-17.8Valkeakoski KR Hannele Jokisilta 30.6/15.7
16.8Ii RN Tuula Pratt 17.7/24.7
16.8Mustasaari RN Harto Stockmari 21.7/28.7
16.8Ristijärvi RN Helin Kasuk-Tenson, EE 23.7
17.8Pori RN Kirsti Louhi 25.6/20.7
23.8Kouvola KR Tomasz Borkowski, PO 23.7
23.8Mäntyharju RN Marja Talvitie 23.7
23.8Rovaniemi RN Monica Blaha, AT 21.7/25.7
24.8Heinola KR Jaana Hartus 23.7
30.-31.8Tervakoski KV Christina Daniels, SE 18.6/22.7
Syyskuu    
6.-7.9Helsinki KR Marja Kosonen 21.7/4.8
13.-14.9Porvoo KR Matti Luoso 22.7/8.8/13.8
21.9Hyvinkää RN Helin Tenson 20.8
27.-28.9Eckerö, Åland KV Tineke Pillement-Heijden, NL 4.8/25.8
Lokakuu
5.10Kokkola RN Paavo Mattila 8.9
25.-26.10.Seinäjoki KR Jouko Leiviskä 25.8/24.9
Marraskuu
8.-9.11Jyväskylä KV Saija Juutilainen 30.9/6.10/15.10
29.11Kangasala RN Pekka Teini 31.10
Joulukuu
6.12.Helsinki KV, HeWi-14 Heli Siikonen 30.9/27.10/4.11
7.12.Helsinki KV, V-14 Tuula Savolainen 30.9/27.10/4.11