Näyttelykalenterit 2020

Kalenteriin on listattu näyttelyt, joihin kiharakarvaisella noutajalla on osallistumisoikeus.
Tiedot on kerätty mm. Koiramme-lehdestä sekä Kennelliiton sivulta. HUOM! Tämä ei ole virallinen näyttelykalenteri, joten virheitä voi olla. Tarkista siis esimerkiksi mahdolliset tuomarimuutokset näyttelyn virallisilta sivuilta, jos niitä ei ole huomattu tälle sivulle päivittää.
Ilmoittautumiskaavakkeen näyttelyyn voit ladata Kennelliiton lomakesivulta.


Merkkien selitykset:
KV = kansainvälinen näyttely
KR = kaikkien rotujen näyttely
NORD = NORD-näyttely
RN = ryhmänäyttely
ER = erikoisnäyttely
EPN = epävirallinen pentunäyttely
 

 

Näyttelykalenteri, päivitetty 27.2.2020
Korjaukset: nayttelykalenteri(at)kiharakerho.net

Päivämäärä  Näyttely Tyyppi Kiharatuomari Viim. ilm. päivä
Tammikuu
11.-12.1KajaaniKVTarja Löfman21.11/10.12/16.12
18.1Raahe RNAnett Finnig23.12/30.12
19.1VirolahtiRNKati Heiskanen20.12
25.-26.1TurkuKVMaja Bubalo, HR2.12/26.12/2.1
Helmikuu
1.2HelsinkiEPNVesa Lehtonen7.1
2.2HelsinkiEPNMarja Kosonen7.1
8.2TornioRNTuula Pratt9.1
22.-23.2LempääläEPNSatu Ylä-Mononen21.1
Maaliskuu
5.-8.3Birmingham, UKCruftsMr C Bexon6.1/20.1
7.3KouvolaRNReia Leikola-Walden7.2/17.2
7.3.SeinäjokiRNTuula Savolainen13.1/10.2/13.2
14.3LoviisaRNKirsi Nieminen17.2/24.2
21.3JyväskyläEPNVeli-Pekka Kumpumäki25.2
22.3JyväskyläEPNAnnaliisa Heikkinen25.2
22.3Jyväskylä RNHarto Stockmari24.2/2.3
28.3JoensuuRNVirpi Montonen26.2
28.-29.3JämijärviRNIrina Poleteava10.2/24.2/2.3
28.-29.3LahtiKVMatti Luoso11.12/31.1/27.2/1.3
Huhtikuu
4.4PertunmaaRNPerttu Ståhlberg16.3
11.4ImatraKRMaja Bubalo, HR16.3/23.3
11.4SeinäjokiRNArja Koskelo11.3/22.3/29.3
12.4ImatraKRPeter Berchtold, AT16.3/23.3
18.-19.4VaasaKVBeatrix Märki Casanova, CH17.2/16.3/23.3
18.4LaitilaRNGoran Gladic20.3/27.3
23.-26.4Madrid, ES, WW-20KVBarbara Müller, CH31.10/31.12/15.1/16.2
25.4SavonlinnaRNVirpi Montonen9.4
26.4KouvolaRNAnett Finnig27.3
Toukokuu
1.5LahtiRNPia Itkonen5.4/8.4
2.5TampereNORDPetra Junehall, SE29.2/31.3/7.4
2.5Haapavesi RNAnca Giura, RO2.4
3.5TampereKVGerda Halff-Van Boven, NL29.2/31.3/7.4
3.5Koski tlRNHelin Tenson9.4
9.-10.5OuluNORDMarja Kosonen2.3/30.3/20.4
9.5KruunupyyRNHarri Stockmari20.4
9.5LoviisaRNPerttu Ståhlberg8.4
16.-17.5HelsinkiKVAnett Finnig16.3/6.4/17.4
16.-17.5RaumaKRTiina Illukka10.3/9.4/14.4
16.5ViitasaariRNHarry Tast21.4
16.5OulainenRNRiitta Niemelä1.4/27.4
16.5RuovesiRNLeni Finne3.4/24.4/4.5
21.5VantaaE (SPKL)

Viveca Lahokoski

14.2/26.4/4.5
21.5AkaaRNMarjo Jaakkola19/23.4
21.5LuotoRNMats Jonsson, SE20.4/28.4/6.5
21.5MikkeliRNTiina Taulos30.4
23.5KontiolahtiKVChristine Watson, CY21.4/27.4
23.5HyvinkääNORDAnneli Pukkila23.3/20.4/27.4
23.5RovaniemiRNLeila Kärkäs26.4
23.5ÄänekoskiRNHelin Tenson26.4/3.5
24.5Helsinki EPNHarto Stockmari28.4
24.5KontiolahtiNORDZlatko Jojkic, SR21.4/27.4
24.5KeuruuRNMaija Mäkinen20.4/8.5
24.5LemlandRNJan-Erik Ek27.4
29.5BALTW-20, Moletai, LTER  
30.5BALTW-20, Moletai, LTKV  
31.5BALTW-20, Moletai, LTKV  
30.-31.5HaminaKVLaura Cox, IE31.3/30.4/6.5
31.5Mänttä - VilppulaRNHannele Jokisilta31.3/29.4/7.5
Kesäkuu
6.-7.6EEV-20, Harju mkKVVesa Lehtonen2.3/4.5/18.5
6.-7.6AlavusKRLotta Vuorinen24.4/7.5/12.5
6.6MynämäkiRNTiina Illukka6.5/13.5
6.6HämeenlinnaRNAnett Finnig11.5/15.5
6.6SuomussalmiRNHannele Jokisilta15.5/20.5
7.6MynämäkiRNAlexandra Cvijic Palumbo, XS6.5
13.-14.6LVW-20, RigaKVStefan Sinko, SI 
13.-14.6PöytyäKRHannele Jokisilta15.5/18.5
13.-14.6KotkaKRRafael Malo Alcrudo, ES11.5/18.5/25.5
13.6KokkolaRNSaija Juutilainen4.5/18.5
14.6LieksaRNJouko Leiviskä15.5/21.5
27.6PieksämäkiKRVirpi Montonen24.5/8.6
27.-28.6RovaniemiNORDJukka Kuusisto24.4/14.5/18.5
28.6RaaseporiKRJaana Hartus27.4/25.5/1.6
Heinäkuu
4.-5.7ForssaKREeva Rautala1.6/15.6
4.-5.7OuluKVMaija Mäkinen11.5/8.6
5.7TuusniemiRNHilkka Salohalla31.5/8.6
10.7KalajokiRNLinda Volarikova, SK13.5./10.6. /15.6
11.7KouvolaEPNHarto Stockmari11.6
11.-12.7SaarijärviKRJaana Hartus1.3./13.4./24.5./15.6
11.-12.7KalajokiKVLaurent Heinesche, LU13.5./10.6. /15.6
18.7KaarinaERFrank Kane, UK22.6
18.7LahtiEPNMarja Talvitie1.7
18.-19.7HelsinkiKRIngrid Hectors, BE15.4/22.6
18.-19.7MäntsäläKRPia Itkonen19.6/25.6
18.7KokemäkiRNPaavo Mattila30.4/25.5/10.6
18.7KurikkaRN  
25.7ReisjärviEPNMervi Raisaari26.6/3.7
25.7MikkeliKRPaula Heikkinen-Lehkonen 22.6/6.7
25.-26.7KemiKVTiina Taulos22.6
25.7PorvooRNTarja Löfman22.6/30.6
Elokuu
1.-2.8PoriKVTanya Ahlman-Stockmari27.5/24.6/2.7
1.8RovaniemiRNKerta Tsockinen6.7
1.8SiikajokiRNHelin Tenson31.5/6.7/15.7
2.8IsokyröRNHannele Jokisilta2.7/9.7/19.7
2.8RaaheRN  
7.8KuopioKRSatu Ylä-Mononen14.6/5.7/12.7
8.8KuopioNORDJessie Borregaard Madsen, DK14.6/5.7/12.7
8.8IittiEPNEeva Resko8.7
8.8VesilahtiRN  
9.8KuopioKVJar Partanen, NO14.6/5.7/12.7
15.8HelsinkiEPN  
15.-16.8RaisioKR  
15.-16.8ValkeakoskiKRLigita Zake, LV28.6/15.7
15.8KauhavaRNVirpi Montonen24.7/30.7
16.8KajaaniRN  
22.8KouvolaKRIrina Poletaeva20.7/27.7
23.8HeinolaKRHannele Jokisilta20.7/27.7
29.-30.8HelsinkiKRPerttu Ståhlberg16.7/31.7/4.8
29.-30.8RiihimäkiKV  
Syyskuu
5.9MikkeliRN  
5.9SeinäjokiRNAnett Finnig5.8/21.8
6.9VantaaEPNPerttu Ståhlberg14.8
6.9JoensuuRN  
12.-13.9PorvooKR 31.7/15.8/23.8
12.9MuurameEPN  
12.9SieviRNPekka Teini10.8/17.8
20.9HyvinkääRN  
26.9HämeenlinnaER (SNJ)  
26.9KotkaEPNMatti Luoso4.9/7.9
27.9KotkaEPNMaija Mäkinen4.9/7.9
26.-27.9EckeröKV  
Lokakuu
8.-10.10Celje,SI. EUW-20KVBarbara Krumpak, SI5.1
24.-25.10SeinäjokiKV  
Marraskuu
7.11JyväskyläNORD  
8.11JyväskyläKV  
14.-15.11Lillestrøm, NONOW-20 28.9
20.11Herning, DKKVRosa Agostini, IT 
21.11Herning, DKNORDW-20Markku Kipinä 
22.11Herning, DKDKW-20Pam A. Blay, UK 
Joulukuu
5.12HelsinkiNORD  
6.12HelsinkiKV  
12.12TampereRN  
12.-13.12Stockholm, SE, SEW-20KV  

 

Muiden Pohjoismaiden ja Baltian maiden näyttelykalenterit:
 

Ruotsin Kennelliitto

Svenska Spaniel och Retrieverklubben

Norjan Kennelliitto

Norsk Retrieverklubb

Tanskan Kennelliitto

Dansk Retrierverklub

Eestin Kennelliitto

Latvian Kennelliitto

Liettuan Kennelliitto