Näyttelykalenterit 2020

Kalenteriin on listattu näyttelyt, joihin kiharakarvaisella noutajalla on osallistumisoikeus.
Tiedot on kerätty mm. Koiramme-lehdestä sekä Kennelliiton sivulta.
Ilmoittautumiskaavakkeen näyttelyyn voit ladata Kennelliiton lomakesivulta.


Merkkien selitykset:
KV = kansainvälinen näyttely
KR = kaikkien rotujen näyttely
NORD = NORD-näyttely
RN = ryhmänäyttely
ER = erikoisnäyttely
EPN = epävirallinen pentunäyttely
 

 

Näyttelykalenteri, päivitetty 27.11.2019
Korjaukset: nayttelykalenteri(at)kiharakerho.net

Päivämäärä  Näyttely Tyyppi Kiharatuomari Viim. ilm. päivä
Tammikuu
11.-12.1KajaaniKVTarja Löfman21.11/10.12/16.12
18.1Raahe RNPekka Teini23.12/30.12
19.1VirolahtiRNKati Heiskanen20.12
25.-26.1TurkuKVMaja Bubalo, HR2.12/26.12/2.1
Helmikuu
1.2HelsinkiEPN  
2.2HelsinkiEPN  
8.2TornioRNTuula Pratt9.1
22.-23.2LempääläEPNSatu Ylä-Mononen21.1
Maaliskuu
5.-8.3Birmingham, UKCruftsMr C Bexon6.1/20.1
7.3KouvolaRNReia Leikola-Walden7.2/17.2
7.3.SeinäjokiRNTuula Savolainen13.1/10.2/13.2
14.3LoviisaRN  
21.3JyväskyläEPN  
22.3JyväskyläEPN  
22.3Jyväskylä RNHarto Stockmari24.2/2.3
28.3JoensuuRNVirpi Montonen26.2
28.-29.3JämijärviRNIrina Poleteava10.2/24.2/2.3
28.-29.3LahtiKVMatti Luoso11.12/31.1/27.2/1.3
Huhtikuu
4.4PertunmaaRNPerttu Ståhlberg16.3
11.4ImatraKRMaja Bubalo, HR16.3/23.3
11.4SeinäjokiRNArja Koskelo11.3/22.3/29.3
12.4ImatraKRPeter Berchtold, AT16.3/23.3
18.-19.4VaasaKV  
18.4LaitilaRNGoran Gladic20.3/27.3
23.-26.4Madrid, ESWW-20Barbara Müller, CH31.10/31.12/15.1/16.2
25.4SavonlinnaRNVirpi Montonen9.4
26.4KouvolaRN  
Toukokuu
1.5LahtiRN  
2.5TampereNORDPetra Junehall, SE29.2/31.3/7.4
2.5Haapavesi RN  
3.5TampereKVGerda Halff-Van Boven, NL29.2/31.3/7.4
3.5Koski tlRN  
9.-10OuluNORD  
9.5KruunupyyRN  
9.5LoviisaRNPerttu Ståhlberg8.4
16.-17.5HelsinkiKVAnett Finnig16.3/6.4/17.4
16.-17.5RaumaKRTiina Illukka10.3/9.4/14.4
16.5ViitasaariRN  
16.5OulainenRN  
16.5RuovesiRNLeni Finne3.4/24.4/4.5
21.5VantaaE (SPKL)  
21.5AkaaRN  
21.5LuotoRNMats Jonsson, SE20.4/28.4/6.5
21.5MikkeliRNTiina Taulos30.4
23.5KontiolahtiKVChristine Watson, CY21.4/27.4
23.5HyvinkääNORD  
23.5RovaniemiRN  
23.5ÄänekoskiRN  
24.5Helsinki EPN  
24.5KontiolahtiNORDZlatko Jojkic, SR21.4/27.4
24.5KeuruuRNMaija Mäkinen20.4/8.5
24.5LemlandRN  
30.-31.5HaminaKVLaura Cox, IE31.3/30.4/6.5
31.5Mänttä - VilppulaRN  
Kesäkuu
6.-7.6Harju mkEEW-20  
6.-7.6AlavusKR  
6.6AuraRN  
6.6HämeenlinnaRNAnett Finnig11.5/15.5
6.6SuomussalmiRN  
7.6AuraRN  
13.-14.6RigaLVW-20  
13.-14.6PöytyäKR  
13.-14.6KotkaKR  
13.6KokkolaRN  
14.6LieksaRN  
27.6PieksämäkiKR  
27.-28.6RovaniemiKV  
28.6RaaseporiKR  
Heinäkuu
4.-5.7ForssaKR  
4.-5.7OuluKVMaija Mäkinen11.5/8.6
5.7TuusniemiRN  
10.7KalajokiRN  
11.-12.7SaarijärviKR  
11.-12.7KalajokiKV  
18.7KaarinaER  
18.-19.7HelsinkiKR  
18.-19.7MäntsäläKR  
18.7KokemäkiRNPaavo Mattila30.4/25.5/10.6
18.7KurikkaRN  
25.7MikkeliKR  
25.-26.7KemiNORD  
25.7PorvooRN  
Elokuu
1.-2.8PoriKV  
1.8RovaniemiRN  
1.8SiikajokiRN  
2.8IsokyröRN  
2.8RaaheRN  
7.8KuopioKR  
8.8KuopioNORD  
8.8VesilahtiRN  
9.8KuopioKV  
15.-16.8RaisioKR  
15.-16.8ValkeakoskiKR  
15.8KauhavaRN  
16.8KajaaniRN  
22.8KouvolaKR  
23.8HeinolaKR  
29.-30.8HelsinkiNORD  
29.-30.8RiihimäkiKV  
Syyskuu
5.9MikkeliRN  
5.9SeinäjokiRN  
6.9JoensuuRN  
12.-13.9PorvooKR  
12.9SieviRN  
20.9HyvinkääRN  
26.9HämeenlinnaER (SNJ)  
26.-27.9EckeröKV  
Lokakuu
8.-10.10Celje,SIEUW-20Barbara Krumpak, SI5.1
24.-25.10SeinäjokiKV  
Marraskuu
7.11JyväskyläNORD  
8.11JyväskyläKV  
20.-21.11Herning, DKNORDW-20Markku Kipinä 
Joulukuu
5.12HelsinkiNORD  
6.12HelsinkiKV  
12.12TampereRN  
12.-13.12Stockholm, SESEW-20  

 

Muiden Pohjoismaiden ja Baltian maiden näyttelykalenterit:
 

Ruotsin Kennelliitto

Svenska Spaniel och Retrieverklubben

Norjan Kennelliitto

Norsk Retrieverklubb

Tanskan Kennelliitto

Dansk Retrierverklub

Eestin Kennelliitto

Latvian Kennelliitto

Liettuan Kennelliitto