Kutsu yhdistyksen vuosikokoukseen!

4.6.2025

Kiharakerhon vuosikokous etänä 7.7.2025 – ja nyt etsitään uusia hallituslaisia!

Kiharakerhon vuosikokous järjestetään maanantaina 7.7.2025 klo 18.00. Kokoukseen voi osallistua kätevästi etäyhteydellä Microsoft Teamsin kautta – mukavasti kotisohvalta käsin!

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat, valitaan hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle ja käsitellään hallituksen esitys Kiharakerhon edustajan valinnasta Kennelliiton yleiskokoukseen 23.11.2025.

Paikka: MS Teams

Ilmoittautuminen viimeistään 4.7.2025:

>> Ilmoittaudu Kiharakerho Ry:n vuosikokoukseen

Kokouskutsu ja lisätiedot löytyvät ilmoittautumislinkin takaa!


Haluaisitko vaikuttaa Kiharakerhon toimintaan?

Etsimme hallitukseen uusia jäseniä – ehkä juuri sinua!

Hallituksessa pääset vaikuttamaan kerhon toimintaan, osallistumaan päätöksentekoon ja kehittämään yhdistystä yhdessä muiden kiharaihmisten kanssa. Aiempaa kokemusta ei tarvita – tärkeintä on into ja kiinnostus osallistua.

Voit asettua ehdolle: suoraan kokouksessa, tai ilmoittamalla kiinnostuksestasi etukäteen puheenjohtaja Emmi Merralle: pj(at)kiharakerho.net

 

Lähde mukaan vaikuttamaan Kiharakerhon tulevaisuuteen – yhdessä olemme enemmän!